Viire on omas elemendis! Varasügis on nii tema aeg: metsa võib ta jõuda kas või iga päev, hoidistega täitunud purgiread keldririiulitel ning rattaringid koos hambaarstist kaasa Taavo Seedrega annavad mõnusa portsu energiat. Ja kohe algavad seriaali “Dr Silva” uue hooaja võtted. Nii et taas hakkab nalja saama. Ent mis on Viirel meelel ja hingel veel?

Suitsust vabaks

Mõni aeg tagasi sai Viire suitsetamisest lahti. Ta oli seda küll kaua plaaninud, kuid staažika suitsetajana polnud ta endale teadvustanud, kui hea võib olla ta enesetunne ilma selle mürgita. Vastupidi, talle meeldis suitsetada. “Ma kohe nautisin hommikul seda varajast ärkamist, et kohvi kõrvale suitsu kimudes jõuaks koos Taavoga enne ta tööle minekut päevaplaanid ja elusündmused ära arutada,” räägib Viire.

Ent siis sattus ta treeningule nimega TRE. See on kuuest kombinatsioonist koosnev harjutuste kompleks, mis pingutab lihaseid. “Ma olen suhteliselt skeptiline igasuguste alternatiivsete ravi­meetodite suhtes, aga TRE esimene treening andis lubatud tulemuse. Tõepoolest, suitsuisu kadus nagu nõiaväel,” ütleb Viire.

TREd harjutades on Viire hakanud ennast hoopis teistmoodi tunnetama ja oma keha kuulama. “Harjutuste ajal lähen oma keha sisse ja mõtlen, kuidas mu kõht või käsi ennast tunneb või kuidas ma üldse end oma kehas tunnen,” selgitab Viire. “Lõpuks tekivad värinad üle kogu keha. Seda protsessi on pea võimatu kontrollida – keha nagu ise näitab kitsaskohti ja pingepiirkondi, mida on vaja tühjendada.”

Viirele tundub, nagu eemaldaks selline lihaste läbiraputamine kehasse kogunenud stressi. Ka mõtlemises tekitab keha lõdvestamine uusi tasandeid. “Millegipärast see minu ellu tuli – järelikult oli seda mulle vaja,” tõdeb ta.