Palju räägitakse golfi kallidusest. “Aga see, et ma elan viis aastat kauem, võib-olla kaalub selle üles,” naerab kolmekordne Eesti meister golfis Mari Hütsi (24). Müüdi kummutamiseks toob ta võrdluse ka spordiklubi liikmemaksuga, mis on golfile kuluvaga samaväärne. Tervislikkuse poolest aga annab golf jõusaalile silmad ette. Ühe mänguga koguneb maha käidud kilomeetreid kümmekond. See ei ole mäng ainult ässadele, vaid absoluutselt kõigile, oskustest ja east olenemata. Alustamiseks pole kunagi liiga hilja.

Mari on golfi mänginud 15 aastat – üle poole oma noorest elust. Isa tõi golfipisiku perekonda Soomest, kus ta golfikeskuse hooldusmeeskonnas töötades sai võimaluse ka ise mängu õppida. Eestis hakkas tüdruk isa kõrval palle toksima juba kuueselt. Kui kahe tennisetrenni kõrvale tikkus nädalaplaani kaks golfitrenni, tuli ühel hetkel otsustada, kumb valida. Kuna tennises oli pea võimatu võistlema pääseda, siis jäi peale golf, kust tulid ka karikad.

“Ma olen alati teadnud, mida tahan. Olin kuuendas klassis, kui ütlesin emale, et ma soovin Vanalinna Hariduskolleegiumi õppima minna. Ise samal ajal Hispaanias laagris olles sain sisse,” meenutab Mari.

Golfilaps

Kogu gümnaasiumiaja oli Mari Eesti mõistes tipp-amatöörsportlane. “Golfi harjutuspäev on 8 tundi. Suvel elasimegi golfiväljakul, käisime rongiga Niitväljal. Hästi tore seltskond oli. Mul on kahju, et nüüd ei ole eriti tüdrukuid peale sirgumas. Meil oli omavaheline konkurents, mis utsitas võistlema,” räägib ta. Praegu on Eesti koondise 13 liikmest vaid 2 tüdrukud. Eelmisest aastast on golf taas ka olümpiaala.