Olen 36aastane pereema, kes avastas hiljuti üsna ootamatult uue spordi­ala – Tai poksi. Kui enne laste sündi (mul on 7aastane Hugo ja 5aastane Liisa) tegelesin tantsuga ja käisin veidi ka jõusaalis, siis viimased 8 aastat oli sport minu elust pea täielikult kadunud. Aasta tagasi läksin esimest korda MyFitnessi Tai poksi trenni, armusin sellesse hetkega ning hakkasin tihedalt treenima.

Mullu sügisel tekkis treeningukaaslaste seas idee minna jaanuaris Taisse poksiklubidesse treenima – olin kohe nõus. Viimsi Tigers Gymi treeneri Sten Pajuste juhtimisel sai see mõte ka teoks.

Alustuseks jälgisime lennureiside lehekülgi: momondo.eebooking­house.eeavia.tickets.ee ja finnair.com. Üsna varsti tuligi Finnairil suur sooduskampaania, broneerisime kohe piletid Tallinn-Helsingi-Bangkok-Helsingi-Tallinn, koguhinnaga veidi üle 500 euro. Ühtlasi broneerisime lennu Bang­kokist Phuketisse, kuhu läheb lennuk iga paari tunni järel. Momondo.ee lehelt saime pileti hinnaga 50 eurot, kohapealt ostes on hind 80 eurot.

Reisi kestuseks kujunes ühes lendudega 17 päeva ja ega lühemaks ajaks nii kaugele minna tasugi. Lennuaeg on pikk ja sisseelamine teise kliimasse (jaanuaris-veebruaris oli ööpäev ringi 30 soojakraadi) ning ajavööndisse (Taimaal on kell 5 tundi Eesti ajast ees) võtab ka omajagu aega.

Treeningud eelkõige!

Otsisime elukohta Phuketi piirkonnas, kus on piisavalt rahulik, et näha eksootilist loodust ja ehedat kultuuri, ning samas saab kogeda ka ööelu. Ja mis põhiline: Phuketis asuvad mitmed tunnustatud Tai poksi klubid.