Eelmisel aastal oli minu Nõmme koduaias hea sambla-aasta. Sadas ikka sajaga! Ja talv oli nakkushaiguste poolest raske. Tänavu on eestimaalased nii pruunid, jäi mul silma Viljandi folgil! Selleaastast vahemerelist suve peab ära kasutama. Võtke teiegi ette midagi ootamatut, isegi kui pole seltsilist. Miks mitte rattaretk Aegviidus või bussiga sõit põhjarannikule Võsule. Millal te viimati Viljandis käisite? Aga Peipsi ääres? Tõrvas? Kas Palo järve teate? Ehk tasub just nüüd otsida üles maasugulased, keda pole ammu näinud? Me ju teame, et suvi on aeg, mil koguda talveks vitamiine. Karastada organismi ja puhastada vaimu. Õnnestunud suvi on võrdeline vastupanuga talvistele haigustele.

Seekordses ajakirjas imetlen 44aastast Teetu, kes 29aastaselt õppis korralikult ujuma. Varem lihtsalt sulberdas. Nüüd aga ujub ohtlikke ookeanidistantse, mis võtab mõnikord isegi kümmekond tundi. “Tean, et olen “kindlates kätes”, kui delfiinid tulevad saatma,” räägib Teet. “Hommikul kell viis hüppasid nad mu ümber, see oli võimas vaatepilt. Tundsin, kuidas olen osa loodusest, nende külaline…”

Kellele meist ei meeldiks väita, et sõpradega on tore maailma asjade üle arutleda. Aga kas arutlemise sildi all peame monoloogi või dialoogi, küsib ajakirjas kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa. Jaurame oma joru, huvitumata, kas see kuulajatele korda läheb, ning kikitamata kõrvu, mis teistel öelda on. On aga suur väärtus, kui meil on keegi, kes meid kuulata tahab. Nendega kõnelemist ei tasu tühistele asjadele raisata! Kuulajatesse tuleb suhtuda tänutundega. Mu mõte pole see, et ei tohiks end avada, kuid tasuks proovida kahekõnet. See on keeruline ja õppimist väärt tango.

Yoko Alenderi sugused naised teevad mind kadedaks! Ma ju tean, kui hea tunde annab jooga või mõni muu idamaine hingamist tasakaalustav liikumisvorm. Lisaks toitumislaad, mille puhul eelistatakse taimset toitu. Nii soojal suvel nagu tänavu on see võrratu! Tervet peret haaravast veganlusest räägib silmaarst Ants Haavel. Kuigi tean, siis ometi kipun argirüseluses need tarkused unustama. Hea, kui keegi seda uuesti meelde tuletab.

Nautige suve!