Sünne Valtri nimi ei vaja Eesti väikelinnades juba mõnda aega tutvustamist, sest tema ja Edvin Petrovi umbes viis aastat tagasi loodud ansambel Patune Pool vallutas pubide lavad kohe. Tallinna vallutamisega läks veidi aega, kuid nüüd ütleb Sünne, et on veidi rohkem tuntud ka seal. Lauljaks saamine oli Sünne unistus sellest peale, kui ta ennast üldse mäletab, kuid unistuse täitumine läks üle kivide ja kändude.

Vahepeale mahub pikk periood, kui lauluhimuline tüdruk vaikis täielikult. Selle põhjustas 1997. aastal lauluvõistlusel “Kaks takti ette” saadud kogemus. “Selle põhjal ma leidsin, et laulmine pole minu ala ja parem on, kui ma ei laula. Vaikisin 11 aastat,” räägib Sünne. Suurt unistust ei suutnud ta aga täielikult maha matta ja nii sai 2013. aastal pooljuhuslikult alguse ansambel Patune Pool. Tollal töötas Sünne veel riigiametnikuna ja käis kaheksast viieni tööl. Õige pea aga sai laulmisest tema põhitegevus, sest esinemisi tuli juba nii palju, et tavatööks enam aega ei jäänudki.

Neli aastat ette broneeritud

Sünne graafik on nii tihe, et põhimõtteliselt teab ta ette, kus ta on 2020. aasta detsembris. Osa kuupäevi on lauljannal broneeritud juba neli aastat ette ning poolteist aastat on kõik reeded-laupäevad kinni. “Mulle sobib selline rütm hästi, sest saan asju piisavalt pikalt ette planeerida. Patusel Poolel pole mänedžeri, me korraldame Edviniga kõik ise. Õnneks reklaami pole me pidanud peaaegu üldse tegema,” ütleb Sünne.