Muidugi tuleb uus aasta parem kui eelmine! Jah, ka mul on mahlakad plaanid uue trenniga ja õhku visatud uusaasta­lubadus kaalu langetamise kohta. Võite ju naljatada: “Teame, teame – kuu või kahe pärast on kõik endine!” Küllap ongi.

Samas mõtlen, et lubaduste iva pole see, et need tingimata täituvad. Püüdlus on asja iva. Väike soov olla parem inimene õilistab meid ja hoiab elus. Olgu see või unistus viis kilo alla võtta, järjepidevalt trennis käia, elada tervislikumalt. Igal juhul on see plaan aktiivselt elada.

Juba noorelt võib tunda sisimas väsimust – kõik on olnud ja midagi uut ei tule. Loobuda katsetamisest, uusaastalubaduste andmisest, väikesest lootusest, et midagi on edaspidi parem, sest niikuinii ei suuda keegi midagi muuta. Äärmuslikust elutahte kadumisest räägib Ivo oma loos. Olen jälginud tema Facebooki-postitusi, mis kõnelevad depressioonist, ning jõudnud mõistmisele, et seda haigust on kõrvalistel keeruline mõista. See pole tegemata tööde või argiste sekelduste kuhjumine närviajavaks mäeks, vaid valu. Olen lugenud, et depressioonis inimene tajub vaimset valu suuremana kui vähihaige enda oma. Valu on nii suur, et soovid selle lõpetada...

Toetamaks teie elujanu, avaldame sellest aastast iga kuu toitumis­kava, mis aitab tervislikult kaalu langetada. Alusta, millal tahad, meie oleme sinu jaoks olemas. Räägime trenniga püsisuhte loomisest ja anname tarvilisi nippe, kuidas suitsetamine maha jätta. Kui sa ise selle pahe küüsis pole, siis saad nõu ja jõuga aidata mõnd lähedast.

Jätkake teiegi püüdlemist!