“Saiapätsi mu käsi võtma ei tõuse – ma ei ole selle elustiili inimene. Aga söön ma enam-vähem kõike ja hoian menüü tasakaalus, et keha millestki ilma ei jääks. Toiduteema köidab mind,” ütleb Kati Tolmoff.

Olümpiaks valmistudes pidi ta ära müüma pisikese võileiva­kohviku Rubys Place kodulinnas Greve Strandis, sest selle pidamiseks ei jagunud enam aega. Saladuslikult imemaitsva tuunikalasalati retsepti püüti söögi­koha kaheaastase eluea jooksul kaaperdada igal nädalal ning uue omaniku käest käiakse alatihti küsimas, millal Kati oma kohviku uuesti avab.

Elu maitsete keskel

Teadlik toitumine tuli naise ellu loomulikult, sest “kui tahad vormis olla, pead selle teema vastu huvi tundma. Ning mida vanemaks saad, seda rohkem pead vaatama, mida suhu pistad. Mitte krõpsu, vaid kurki-tomatit, mitte ketšupit, vaid hummust,” tähendab Kati.

Uusi retsepte otsib ja proovib ta juba laste pärast, sest tahab, et nad harjuksid sööma tervislikult. “Ma ei paku neile ju midagi, mida ise ei taha. Kui toitu aga valima hakatakse, et see ei meeldi ja too ei maitse, pole kõht piisavalt tühi. No eks ootame siis,” muigab kahe mudilase ema.

Kosmopoliitsete maitsetega peres nagu neil – Kati on 14 aastat Taanis elanud eestlanna, viieaastase tütre Ruby Marika ja kolmeaastase poja Sami isa on Taanis sündinud palestiinlane – armastatakse riisi, vürtsiseid toite, India ja Tai kööki. Tatart ka.