Nii vananemisest kui ka väsimusest tingitud nähud ilmnevad esimesena just silmade ümber. “Naha pindmine kiht ehk epidermis on silmalaugudel äärmiselt õhuke (kõigest 0,05 mm) ning silmade all vaid pisut paksem,” põhjendab D’Difference’i brändijuht-koolitaja Carmen Kibur. Ainuüksi seetõttu paistavad kortsukesed, tumedad rõngad ja tursed silmade ümbert kohe välja.

“Enamik naisi jumestab kõige tugevamalt nimelt silmi, ripsmeid ja lauge, seetõttu kipume meigi eemaldamise ja näo puhastamise ajal silmaümbruse tundlikku nahka liiga palju venitama,” nendib Kibur. Ta jagab oma silmameigi eemaldamise nippi: teeb kaks vatipatja jooksva veel all märjaks, pigistab liigse vee välja, immutab silmameigieemaldajaga ja asetab umbes 30 sekundiks suletud laugudele. “Meik “sulab” lahti ning siis on lihtne, kiire ja mugav ülevalt alla ja seejärel silma välisnurgast sisenurka liikudes silmad puhtaks saada. Ei mingit naha liigset tirimist!”

Ka vale silmakreemi kasutamine või liiga suure koguse kreemi nahale määrimine võib silmaümbruse väljanägemise väsinuks muuta. “Kui mõni kreem ajab silmad tursesse, ei tohiks seda kanda liiga limaskesta lähedale ega kindlasti mitte liikuvale laule, kus toimub suur rasu tootmine,” hoiatab Kibur. “Pigem tasub silmaümbruskreemi nahale kanda vähem kui rohkem. Kel silmad kipuvad kergesti tursesse minema, piirdugu kreemi kasutamisega vaid hommikuti ja tupsutagu seda neljanda sõrme padjakesega (see on kõige leebema puudutusega!) sarnaluule – sinna, kus asetsevad võluvad naerukurrud. Samuti tasub otsida silmakreemide seast vähese õlisisaldusega tooteid, mille asemel võiks kasutada kofeiini, peptiide, C-vitamiini, rukkilille-, kurgi- või naistepunaekstrakti sisaldavaid kreeme-seerumeid, mis alandavad paistetust. Õhtuti mõjub hästi mõni hea seerum, näiteks hüaluroon­happega, sest see nahaomane aine ei ärrita kunagi silmaümbruse õrna nahka.”