Kaariese ehk hamba­aukude tekke vältimiseks tuleb hambaid regulaarselt harjata, vähemalt kaks korda päevas. Esimene hambapesu võiks olla enne hommikusööki, õhtune enne magama­minekut. Kindlasti ei tohi pärast õhtust hambapesu süüa, juua võib ainult vett. Vali pehme hambahari, sest tugevamad harjased võivad kahjustada hambaemaili ja -kaelu ning hambad tundlikuks muuta. Kõige efektiivsemalt puhastab hambaid elektriline hambahari.

Hambapesu peaks kestma umbes 3–5 minutit, puhastades hoia harja käes nagu pliiatsit, nii väldid ülearust survet hammastele ja igemetele. Hambahari peaks olema 45kraadise nurga all, sest nii saavad puhtaks igemetaskud, kuhu koguneb samuti baktereid.

Hambapesu nüansse

Hambapasta peaks sisaldama fluoriidi, mis aitab hambaid tugevdada. Saadaval on ka uudse koostisega fluoriidita hambapastad, mis siiski hambaid kaitsevad. Lastel tuleb pesemisega alustada esimeste hammaste lõikumisel, esialgu piisab lihtsalt harjamisest. Hiljem, kui võetakse kasutusele fluoriidi sisaldav hambapasta, tuleb jälgida, et laps seda alla ei neelaks.