Kui sul puudub rulluisutamise kogemus, siis tasub enne varustuse soetamist esmalt proovida, kas see ala võiks sind ka päriselt köita. Mööda Eestit sõidab selleks otstarbeks ringi Rullibuss, kus saad ühendada mitu asja – rentida vajaliku varustuse (ka kaitsmed ja kiivri) ning osaleda õppes.

Õpet alustatakse muru peal, et poleks veeremise ohtu ja saaks esimese tunnetuse kätte, siis liigutakse asfaldile. Jaanus Ritson Rulliklubist teab, et sõitmine on kõige lihtsam, ent enamikul on probleeme pidamasaamisega ja kiiruse pealt ootamatute manöövrite tegemisega. “Koolitustel õpitakse ennekõike pidurdama. Kui see välja tuleb, hakatakse ka sõitu ja manöövreid harjutama.”

Rullibuss peatub kohtades, kus on turvaline kohe ka esimesed uisusammud teha. Kuupäevad on kirjas bussi liikumise kalendris. Eeltöö saad juba kodus ära teha. “Kui oled täiesti veendunud, et tahad rulluisutada, võid uisud ära osta. Saa nendega alustuseks kodus sõbraks – pane need vaiba peal jalga ja kinni, seisa püsti ja tunneta, kuidas uisud jalas on. Edasi püüa käia ja keerata, et uisuplatsile tulles esmakohtumine sind ära ei ehmataks.”