Kui sa pole sel talvel saanud põski õues mütates punaseks, on küll oma viga. Talveilmad on imelised, õueõhk püsib viie miinuskraadi ringis, maad katab puuderjas lumekate, mis saabaste all mõnusalt krudiseb. Lumest kiirgab valgust, mis loob mulje pilve alt kumavast päikesest!

Kui sa seda veel teinud pole, siis nüüd tasub murdmaasuusad välja otsida ja koolis õpitud oskused roostest puhastada. Klassikarajad on igal suusateel sisse aetud. Tallinnas Harku metsas nägin vanemat prouat, kel olid puust suusad ja tumepruunist ehtsast nahast kahe valge triibuga saapad. Pagan, nii stiilsed! Mul olid kunagi samasugused. Kus need küll on? Iga kell paneks jalga.

Või kui murdmaasuusatamine pole sinu jaoks, siis kas teadsid, et nii purje- kui ka lohesurfi õppimiseks on talvised põllud ja järved parimad? Oled piielnud mäesuuski või lumelauda? Võta tunniks õpetaja lähimas keskuses. Tallinnas näiteks Nõmme ja Mustamäe vahel Vanaka mäel. Saad tunde kätte ja ära muretse kulutatud raha pärast. Õppimine on kulgemine ja midagi toredat peab ju elus ette võtma.

Seekordsest ajakirjast jättis sügava mulje aga lugu Kristast, kes põdes 14 aastat rasket maksahaigust C-hepatiiti. Krista oli aastaid mu kolleeg ja mul polnud aimugi tema tõsisest tervisemurest. Mõtlen, et meie ümber on armsaid ja toredaid inimesi, kellega tihti kohtume, viskame nalja ja räägime asistest asjadest, kuid ei aimagi nende igapäevaelu raskeid võitlusi. Teisalt on äge teaduse areng, uute ravimite leidmine. Tänu moodsale diagnostikale saavad lahenduse terviseprobleemid, mida veel 20 aastat tagasi isegi ei avastatud. Samuti annavad uued ravimid võimaluse pikaks ja toimekaks eluks, mis ehk veel aasta tagasi võis olla vaid unistus.

Soovitan lugeda artiklit Jesper Parvest, noorest mehest, kes kirjutas raamatu “Mees”. Põnev on teada saada tema kohati äärmuslikest tegemistest vaimsetel otsingutel. Muljet avaldab innukus või suisa verejanu, millega ta maailma uurib.

Seikluslusti sullegi!