Laman selili, riides, silmad kinni. Lasen end täiesti lõdvaks, et energia mus voolata saaks, ning usaldan seda, mis sündima hakkab. Tajun, kuidas reikiterapeut hoiab käsi mu pea, siis näo kohal ja liigub pikkamööda allapoole. Mõnes kohas tunnen magusat surinat, mõnes kirvendust, mõnes ei tunne midagi. Luban kõigel minna… Mis mõttes läbi? Tund aega ja möödas! Ja kus mina siis vahepeal käisin? Reikiseanss võib su rändama viia, aga ei pruugi. Ent ühte teeb see kindlasti – tervendab ehk liidab su taas tervikuks.

Kas reiki on ohutu? “Kas elu­energia saab olla ohtlik?” küsib reikiterapeut ja -õpetaja Kreet Rosin-Pindmaa vastu. “Sellega ei ole võimalik kahju teha, sest iga inimene võtab reikit vastu täpselt nii palju, kui tal vaja ja ta selleks valmis on. Mina ei saa seda inimese, ka iseenda sisse vägisi toppida. Ma olen reikit vahendades lihtsalt morsikõrs, läbi mille voolab tervendav energia. Mitte minu, vaid universumi oma. Ka ei saa ma seda oma suva järgi suunata, sest mina ju ei tea, mida inimene hetkel kõige rohkem vajab. Inimene enamasti ise ka ei tea.”

Prillidest vabaks

Reikit vahendatakse isetus meele­seisundis osapoolte kõrgemaks hüvanguks ehk seda tehes ei klammerduta ego etteöeldud tulemusse à la mu laps peab eksamil viie, mees norskamisest lahti või mina uue töökoha saama. “Esikoht olümpiaadil ei pruugi olla lapse kõrgemaks hüvanguks,” ütleb Kreet ning hoiatab: “Kui reikitamine ei toimu isetus meeleseisundis, ei vahenda sa tegelikult mitte universaalset eluenergiat, vaid iseenda oma ja võid sellega endale kahju teha.”