Kas võidab valge või must hunt? Headus või kurjus? Ülekaalu saab see, mida ise toidad, ütleb personaaltreener Kai Ilp, vestes indiaani muinasjuttu. Huvitav mõte, sest isegi mõni reisisihtkoht, inimene, kellega suhtlema peame, või rikkalikud emotsioonid võivad anda toitu valgele või mustale.

Vikerraadiost tuntud saatejuht Krista Taim räägib, kuidas käis koos sõbrannaga palverännakul Santiago de Compostelas. Nemad, kes olid sõbrad varajasest noorusest, teinud Viljandis ühiselt läbi täiskasvanuks saamise keerdkäigud, läksid teekonnal tülli. Ei suhelnud terve aasta ja see istus kummalgi iga päev hinges. Kuni mõlemad taipasid, et nende sõpruse suurus ühendab neid hoolimata kõigest. Selles olukorras võitis valge hunt.

Meie ajakirja psühholoogiarubriigi kolumnist Anna-Kaisa Oidermaa kirjutab ärevusest. Stressirohkel eluperioodil võivad tekkida paranoilised mõtted – kellegi lõbusa hooga öeldud lauseke tundub irooniliselt kahe­mõtteline või näib koperdama jääva auto juht grillivat meelega kaasliiklejate ajusid. Sellisel juhul tahab must hunt meie üle võimust võtta.

Seepärast tasubki hoida meeles küsimust, kas olukord toidab meis valgust või pimedust, ning eriti põnev on, kuidas keerata pimedusse tiriv eluepisood vastu päikest.

Septembri jahedates tuultes on jõuline hoog uueks alguseks, lihvimaks sügisel maha rannahooaja lõbusad lisakilod või alustamaks elu täiesti uuel kursil. Kunagi käis üks tuttav välja mõtte, et iga viie aasta järel peaks vahetama elukaaslast, kodu või tööd. Muidugi saab ellu vaheldust ka uuele hobile või spordialale pühendudes või sukeldudes sõpruskonda, kellega varem pole suhelnud. Tänapäeva kõige külluslikum uute emotsioonide looja on kindlasti reisimine.

Meil kõigil on mugavustsoon ja vaevalt on mõtet elukaaslast või kodu karusselli tempos vahetada. Teadusuuringud aga kinnitavad, et uute asjade õppimine aitab aju värske hoida.

Seekordses ajakirjas räägivad kolm naist oma elu kannapööretest. Jutust koorub välja, et tõeliselt suurte muutuste aegadel on hing ribadeks katki, isegi kui tagasi vaadates sündis tähtsaid ja vahvaid asju. Ülevust on selles, kui muudatuse vajadust mõistad ning selle ka ette võtad.

Lähme septembris trenni!