Praegu floristina töötav Jane veetis varem oma päevi kiusatuste keskel – ta töötas kondiitrina. Saiakesed, koogid, kõik see magus ja hea ning paraku ka paksuks tegev. Ta meenutab, et sageli varavalges tööle minnes polnud tal ei isu ega tahtmist korralikku hommikusööki süüa. “Kondiitrina oli lihtsam töö juures ahjusoe kaneelisai haarata kui hommikul kell 5 putru keeta. Samuti on maitsmist selles töös palju,” räägib Jane.

Tema kaaluprobleem ei alanud siiski kondiitriameti tõttu, vaid viis aastat tagasi ühes ravimitega, mille kõrvaltoime oli suurem isu. “Tundus, et kõht on kogu aeg tühi, tahtsin pidevalt midagi näksida. Nõnda kaal vaikselt kogunema hakkaski, viie aasta jooksul mitukümmend lisakilo. Mul ei olnud varem kaaluga muret, aga nüüd ei suutnud ma enam ennast ohjeldada. Lõpuks kaalusin 162sentimeetrise pikkuse juures juba 85 kilo. Seda oli väga palju,” hindab Jane, kes on suure osa elust tegelenud aktiivselt tantsimisega.

Muidugi proovis ta omal käel liigsest kaalust jagu saada, katsetas ka toitumiskavu, ent edutult. Kui mõni kilo õnnestuski maha võtta, siis õige pea läks asi taas käest ning kõik jätkus vanaviisi. Lisandus stress ja põdemine ebaõnnestumiste pärast. “Tundsin endal tihti pilke, mis ütlesid, et “näe, töötab saiakeste keskel ja küll on ennast paksuks söönud”,” meenutab Jane. “Minu jaoks oli kasvav kaalunumber väga kurvastav ning ma ei tulnud ise probleemiga toime.”