Adeele Tähemaa (24) käis aasta eest silmade laseroperatsioonil ja tunneb, et see samm on ta elu jäädavalt muutnud. “Teadsin juba aastate eest, et soovin lasta silmi opereerida, kuid tahtsin olla täiesti kindel, et nägemine oleks stabiilne. Vastasel juhul võib juhtuda, et teed operatsiooni ära, silmad lähevad aga kehvemaks ning lõikus on olnud kasutu,” räägib Adeele.

Tema silmade miinus oli enne operatsiooni viis, maailm näis selge vaid läbi prilliklaaside või läätsede. Siis käis ta Femto Lasiku nimelisel protseduuril Silmalaseris. “Valus ei olnud, kõik möödus väga kiiresti, paar minutit nokitseti mõlemas silmas ja valmis. Pärast pidin kandma hea kvaliteediga päikeseprille, sest silmad olid tundlikud, kuid juba järgmisel hommikul ärkasin uue inimesena.”

Adeele hindab head nägemist äärmiselt kõrgelt. “Tänu operatsioonile sai maailm täiesti uue tähenduse, see oli elumuutev ja sada protsenti õige otsus. Varem algas mu päev nii, et tegin silmad lahti, kõik oli udune, otsisin käega prille, panin need ette ja alles siis nägin. Nüüd piisab mul hommikuti ainult silmade avamisest ja juba võib selge päev alata.”

Neil, kes kahtlevad, soovitab Adeele leppida arstiga aeg ­konsultatsiooniks kokku ja välja selgitada parim lahendus. “Kui maksumus pole takistuseks, siis kindlasti soovitan, aga samas liialt kiirustada ka ei tasu.”