LCHF ehk Low Carb High Fat kõlab keeruliselt, kuid sisult on asi lihtne. Kadi selgitab, et sööb muna, liha, kala ja köögivilju ning tarvitab nende juurde julgelt häid rasvaineid: võid, kookos- ja oliiviõli. Suhkru- ja tärklisesisaldusega toite ta aga väldib.

“Jõudsin selle toitumisstiili juurde, kui otsisin lahendust oma pikalt kestnud kaaluprobleemile. Kuulsin LCHFist juhuslikult ja asja lähemalt uurima hakates selgus, et mujal maailmas on see väga populaarne. Väidetavalt toitub Rootsis lausa iga neljas nii, et piirab mingil moel süsivesikute kogust,” räägib Kadi. Ta on ametilt rootsi ja inglise keele tõlk, mis tegi toitumisalase kirjanduse uurimise lihtsaks.

Peale selle, et Kadi kaotas aastaga 33 kilo, selgus, et tegu pole pelgalt kaalu langetava toitumisviisiga, vaid et see toetab ka haigustega toimetulekut ja tervenemist. Kadi oli hädas liiga kõrge vererõhuga, ent kui alanes kaal, see mure kadus. LCHF-toitumisest arvatakse olevat abi
II tüüpi diabeedi, aga ka näiteks Alzheimeri tõve, laste epilepsia, vähi, ekseemi, depressiooni, seedimisraskuste ja neeruhaiguste korral.