Anetil on Instagramis 200 000 jälgijat ja tema veganiretseptide äpil Deliciously Vegan by Anett Velsberg on ligi 10 000 ka­­sutajat üle maailma. Taimetoidu­huviline leiab äpist üle 150 tervis­liku ja lihtsalt valmistatava ve­­gani­retsepti ühes põhjaliku tegemis­õpetuse ja imeilusate piltidega.

“Instagrami jälgijate arv üllatab mind iga päev! Ikka nii uskumatu,” tunnistab Anett. Ta alustas Instagramiga Amsterdamis elades, kui ta oma elu ja olu pildistas. Üsna kiiresti hakkasid aga toidud kogu lehte üle võtma. Vaikselt kasvas ka jälgijate arv, kuni neid sai nii palju, et Anett otsustas toidufotograafi ametit proovida. “Midagi väga erilist ma teinud ei ole – lihtsalt teen kodus süüa, pildistan seda ja postitan.”

Veganluse juurde jõudis Anett samuti Amsterdamis. “Ükskord juhtus nii, et minu külmkapp sai päris tühjaks ning parasjagu oli värske kraami aeg – turult sai kõike. Nii ma ostsingi kapi head-paremat köögiviljakraami täis ning toitusin sellest. Paari-kolme nädalaga hakkasin märkama, kui heaks ja kergeks läks olemine. Jäigi nii, et ma ei tahtnud rohkem liha ega ka mitte piimatooteid. Avastasin hoopis, et sojapiim on ülimaitsev,” meenutab ta.

Kokkaja lapsest saadik

Anett naasis Eestisse ja kodu­maalgi ei isutanud teda enam tavapärased toidud. Sel ajajärgul uuris ta palju veganluse kohta ning leidis, et see mõtte- ja toitumisviis sobib talle igatpidi. “Ega mulle ole liha kunagi maitsenud, eriti ei meeldinud kanaliha. Olen alati eelistanud taimetoitu, kui on võimalik valida.”