29aastane Aveli (nimi muudetud) meenutab mõne aasta tagust aega, kui teda tabasid äkki mitmesugused haigused. Ta kaotas tervise pärast töö ja peitis end koju. “Tulid mõtted, et milleks see elu, mis on kõige mõte. Tundsin end füüsiliselt ja vaimselt halvasti. Miks mina? Teised elavad...” kirjeldab ta toonaseid mõtteid.

Üks häda järgnes teisele nii ootamatult, et jõud kadus ära. “Olin alati aktiivne olnud – töö, praktika, kool, kõik korraga – ja ühel hetkel ei jõudnud enam midagi.” Tervise­probleemidega oli noorel naisel väga raske leppida, ta kippus üle mõtlema, sellega kaasnesid tugev surmahirm ja ärevus, lõpuks ka paanikahood. “Väga, väga raske oli. Vaatasin aknast välja, kuidas teised elavad, ja ise ei julgenud enam üle tee poodigi minna.”

Aveli sai aru, et ei tule üksi enam toime. Ta pöördus esmalt psühhiaatri poole, sai diagnoosiks ärevushäire ja soovituse hakata antidepressante võtma. See mõte ei meeldinud talle ja kuna tal oli varasemast hea kokkupuude gestaltteraapiaga, läks ta gestaltterapeut Merit Lage juurde.

“Esimesed korrad nutsin enamiku ajast, alguses oli tunne, et millestki pole abi. Arvasin, et ma ei saa kunagi korda,” meenutab Aveli möödunud aasta algust.