Anniken avastas jalalt veenilaiendi üheksa aastat tagasi. Raseduse ajal lõid ka teisel jalal veenilaiendid välja, jalad läksid turse ning paksuks. Mõlema raseduse ajal näitas Anniken soonekesi ka perearstile, kuid talle kinnitati, et muretsemiseks pole põhjust, kuna raseduse ajal tekkivat naistel tihtipeale veenilaiendid, mis hiljem kaovad. Vahepeal olukord paraneski, kuid teise raseduse ajal olid veenilaiendid taas päevakorras. Kuna pärast lapse sündi asjade seis aina halvenes, pani Anniken veresoonte­kirurgi juurde aja kirja.

Arst saatis Annikeni operatsioonile, plaanis oli probleemne veresoon eemaldada. Sinna ta aga ei jõudnudki, sest oli vahepeal välja uurinud, et on ka teine viis – veenide raadiosageduslik ravi. Praegu ta sellest taastubki. “Protseduur läks edukalt. Mul suleti kolm veenitüve ja ka teised veenilaiendid peaksid vähenema,” räägib ta.

Ravisukki hakkas Anniken kandma pärast arsti juures käimist, kuigi oleks võinud sellega algust teha juba aastaid tagasi. “Esialgu mõtlesin, et kogu see sukateema on jama, aga kui otsustasin ära proovida, nägin ka tulemusi – jalad ei olnud enam turses.”