Meenutades, milline Katrin oli, kui ta neetide ja kettidega kaunistatud lõhkistes teksades laval süntesaatoril rokkis ja klubis plaate keerutas, või nähes teda praegu, kui ta elustiili-jutuuberina kangiga innukalt biitsepseid pumpab, tundub uskumatu, et tal on kaaluga probleeme olnud.

5–6 ülekilo, mis pärast poja Alexanderi (4) sündi juurde tulid, mõjusid alati väikest mõõtu olnud Katrinile nii, et ta ei teinud endast pilte ja hoidis eemale avalikust tähelepanust. “Ema ja ämm piidlesid ka, et kas tuleb teine,” meenutab ta nüüd juba kerge muigega.

Rahulolematus kasvas ja kaalutõus andis enesehinnangule tugeva löögi. Esiti püüdis Katrin ülekilod kiirteed pidi maha raputada ja katsetas paljusid trenditoitumisviise, sh riisi- ja õunaäädikadieeti, eksperimenteeris paleo- ja Dukani dieediga ning proovis veganlust ja toortoitumistki.

Katrin arvab, et just valgu­rohke Dukani dieedi pärast sattus ta Bulgaarias kaks suve tagasi meeletu kõhu­valuga reanimatsiooni­osakonda. Selgus, et tal oli neeruliiv. Pirakas süst kannikasse, ports tablette ja sestpeale oli igasugustel dieetidel lõpp.

Et ebakindlusest jagu saada, käis Katrin energeetilistel sessioonidel ja rännakutel, kristallkambris, sukeldus isegi valgesse maagiasse ning ostis koju kristallpealuud ja tarokaardid. Tema lektüüri kuulusid Eckhart TolleLuule Viilma ja Osho.

Kõik see aitas tal küll ennast paremini tundma õppida ja ära klaarida mõned minevikumured, milleks oli tarvis need vabaks lasta ja andestada, aga paraku ei leevendanud see piinavat muret liigse kaalu pärast.

“Terapeutide lause “ole endaga rahul sellisena, nagu sa oled” mõjus täpselt sama päeva õhtuni,” tunnistab Katrin. “Sest ma ei olnud ikkagi endaga rahul, mu keha vajas füüsilist muutust. Üldiselt tuleks valge maagia ja kõikvõimalike teraapiatega ettevaatlik olla, sest kui end ülepeakaela neisse uputad, hakkab see eluenergiat röövima,” sõnab Katrin ühtäkki tõsinedes. “Inimene on loodud siia ilma selleks, et juhtida end oma eesmärkide suunas ise, ilma kõrvalise abita.”