Sel kevadel tuli Pillel tõdeda, et ta on tavapärasest kolm kilogrammi raskem ja sellega tuleb midagi ette võtta. Kuna ka kolleeg Allan Roosileht tunnistas kosumist, läks lahti kilode kaotamise võistlus.

“Ütle, kas “lõppeb” kirjutatakse ühe või kahe p-ga,” uurib Pille.

“Nüüd vist peaksid olema mõlemad lubatud,” vastan mina.

“Mulle selline vastus kohe üldse ei meedi,” pahvatab Pille – sest see ajab pea sassi. Sama tunne, kui üks soovitab süüa üht ja teine teist – jutt käib mõistagi kaalulangetamisest. Paar viimast kuud on Star FMi hommikuprogrammis käinud külas hulk toitumisnõustajaid. Mõned soovitused on olnud täitsa lohutavad ja innustavad, nii et Pille on saanud eetris juubeldada: “Hurraa, ma olen õigel teel!” Näiteks sobis talle väga hästi, kui toitumisnõustaja Robert Nool ütles, et või on väga hea. Sest kui Pille nädalavahetuse hommikul värske leiva ahjust välja võtab, on õhtuks päts leiba ja pakk võid otsas.

Ühtegi dieeti pole Pille ilmaski pidanud, praegugi sööb ta kõike, lähtudes samas kahest soovitusest: varem ja vähem. Pille on olnud öine vitsutaja ja kaalulangetamise ajal teeb ta kõik selleks, et kella üheksane sööming pereringis toimuks kell seitse õhtul. Ja selleks, et kaal kukuks, sööb ta veidi vähem. Kellegagi koos on Pille meelest palju kergem maha võtta: motiveeritakse teineteist vastastikku ning ka iganädalane ühine kaalumine innustab. Sel teel tuleb ette ka takistusi, näiteks kui keegi töö juurde head-paremat saadab. “No kui mulle pannakse pirukas lauale, kas ma jätan selle siis söömata? Ega ikka jäta küll!”

Aeglaselt tuleb, aeglaselt läheb

Pille on mõistnud, et kes tahab pärast 40. eluaastat püsida enam-vähem samas kaalus, peab kogu ülejäänud elu oma suutäite peale mõtlema. “Siis sa ei söö enam mitte kunagi öösel torti, kui sa tahad, et sel poleks tagajärgi,” tõdeb ta.