Kai on paljudele tuttav trennisaalidest, sest elupõlise treenerina on ta andnud sadu trenne. Tema käe alt Semoleni moekoolist on modellina lavale jõudnud terve hulk noori neiusid. Kai on elu jooksul korraldanud lugematul hulgal üritusi ning sõna otseses mõttes sebinud ringi kui orav rattas. Kiire elu oli talle omamoodi normiks. Kuni ühe hetkeni.

“Ma tormasin ja jooksin pidevalt. Elasin küll, kuid tegelikult elas elu mind, ning tagantjärele vaadates ei olnud ma oma elu peremees,” räägib Kai. Tosin aastat tagasi kolis ta Tallinnast elama Türisallu ning mõnevõrra läksid siis tuurid alla. Lõplik muutus sai alguse aga üsna kummalisel moel.

Nimelt sai Kai tihtipeale koduteel kiiruseületamise eest trahvi. “Ma sõitsin pidevalt Türisalu ja Tallinna vahet ning kui sinna pandi üles kiiruskaamerad, siis korraga taipasin, et ei märka üldse, kui kiiresti sõidan. Mõistsin, et elan täielikult autopiloodi peal. Mindfullness muutus siis just populaarseks ja see puudutas mind väga. Hakkasin teadlikult igas olukorras vaimset kohalolekut treenima.”

Kuidas vabaneda mõttemustritest?

On ju lausa ütlus, et vanale koerale uusi trikke ei õpeta, kuid Kai sõnul on see puhas müüt. “Sisseharjunud mõttemustreid saab muuta, võti on ainult selles, et sa seda ise tahad ning tead, et muutus on võimalik,” ütleb ta. “Oletame, et oled džunglis, kõnnid muudkui vana rada ja jõuad sealtkaudu väikese veesilmakese juurde, kus vesi on seisnud ning mitte kõige parem. Samas kuuled lähikonnast kose kohinat, kuid sinna ei vii teed – see tuleb matšeetega raiuda. Täpselt samal põhimõttel võib muuta ka ühendusi ajus – igas vanuses.”