Margus Silbaum läheneb toitumisele analüütiliselt. Juba aastaid on ta kogunud andmebaasi tuhandeid vereproove, söödud toitude ja kehakoostise andmeid. “Verepilt annab täpse ülevaate sellest, mis kehas toimub. Paljud toitumisprogrammid on usupõhised, aga tulemuste saamiseks sellest ei piisa. Et midagi päriselt saavutada, tuleb asjad täpsemalt selgeks teha – söödav muudab verepilti ning keha koostist lihasmassi ja rasva poolest,” selgitab ta.

Toitumisnõustajana on Margus aidanud sadu inimesi ja vormi lihvimisel ka paljusid Eesti sportlasi. Selle käigus kogunenud andmete põhjal on ta hakanud aina paremini mõistma, mis aitab päriselt soovitud tulemuseni jõuda.

“Leidsin, et valem, mis toob muutuse, on hoopis teine, kui seni arvatud. Tavaarusaam on, et söö vähem süsivesikuid ja küll siis rasvad põlevad. Asja teeb põnevaks see, et inimesed, eriti naised, on verepildi järgi väga erinevad, sellest sõltub ka eduka dieedi valem. Just sellepärast ongi nii, et suvaliselt dieete proovides ei õnnestu paljudel muutusi tuua.”

Margus ütleb, et tervis on vägagi mõõdetav: kui vere­näitajad on paigast ära, on peagi platsis ka haigused. “60 protsenti elanikkonnast sureb meil igal aastal veresoonkonnahaigustesse, liiklusõnnetuste tagajärjel aga 0,4 protsenti. Samas räägitakse iga päev õnnetustest, kuid 60 protsendist me ei räägi. Me ei räägi neist, kes söövad liiga rasvast toitu ja liiguvad liiga vähe. Tegelikult on tervisliku elu retsept väga lihtne: liigu võimalikult palju ja pidevalt ning jälgi, et enamik toidukordi arvestaks sinu organismi eripära.”