Heikki sõnul on tema trenni sattumine proosaline lugu – 67. sünnipäevaks sai ta lastelt kingituseks 10 korra personaaltreeningute kaardi. Need seitse aastat on ta tegutsenud Taimi Ainjärve juhendamisel, keda Heikki maailma parimaks personaaltreeneriks nimetab. “Ega Taimi vist alguses väga optimistlik ei olnud, et minust asja saab. Ma ei olnud 30 aastat midagi peale suitsetamise teinud. Kaalu oli ka 10 kilo ülearu ja kui mul tuli vallatu mõte lõuga tõmmata, rippusin nagu märg pesu. See ei tulnud kõne allagi.” Esimese eduka lõua­tõmbeni jõuti mitu aastat hiljem.

Kaalukaotus tuli Heikkil treeningutega iseenesest, eraldi toitumis­kava ta ei järginud. “Olen eluaeg samamoodi söönud ja kaal langes kenasti, kuni jäi pidama 83 kilo juurde. Viimasel ajal olen söönud huvi pärast vähem kartulit, selle asemel võtan liha kõrvale vokitud köögivilju ja seeni. Vaatan, kuidas mõjub.”

Treeningute käigus õppis Heikki ka mineraalaineterikast vett jooma. Esialgu kippusid lihased krampi minema ja Taimi soovitas talle magneesiumi. Heikkil on jõusaalis kaasas kas Borjomi või Jessentuki nr 17 pudel. Abikaasagi on ta kasulikku jooki tarvitama meelitanud, kuuspakk tuleb poest kaasa osta. Nüüdseks on krampide probleem liigutamise ja mineraalainete koostöös lahendatud.

Trenn asendab arsti

Taimi meenutab, et Heikkiga kohtudes ei pidanud ta olukorda sugugi lootusetuks. “Kaardistasin Heikki vigastused, terviseloo ja sportliku tausta ning tegin plaani. Selgus, et kohe ei ole võimalik väga palju jõutrenni teha, alustasime liigeste mobilisatsiooniga, et keha nii liikuma saada, et kusagilt valus ei oleks.” Näiteks Heikki õlg oli nii valus, et hantleid ta üles suruda ei saanud, käte kõrvale tõstmisest rääkimata. Harjutustele tuli läheneda ettevaatlikult ja rahulikult.