Ajurveda tähendab tõlkes elu teadust ning selle rohkem kui 5000 aastat vana süsteemi eesmärk on hoida keha ja vaimu tasakaalu. Paralleelselt sisemise ilu eest hoolitsemisega pööratakse Indias suurt tähelepanu naha seisundile, mis peegeldab üldist tervist.

“Nahk on meie keha suurim organ ja omandab 70% sellest, mil­le selle pinnale kanname,” märgib
Britte Maidra, ajurveda-nahahooldussarja Sundãri maaletooja. “Ajurveda põhimõtete järgi on nahaprobleemid pea alati seotud oma unikaalse kehatüübi vajaduste ignoreerimisega, mistõttu algab ajurveda-nahahooldus keha- ja naha­tüübi ehk dosha määramisest.”

Ajurveda õpetus soovitab näopuhastuses ja -hoolduses kasutada võimalikult palju taimedest-viljadest saadud eeterlikke õlisid ning nendega rikastatud iluhooldus­tooteid.

Vata, pitta või kapha?

“Ajurveda kohaselt tuleb ilu seestpoolt ja algab teadvusest,” ütleb toitumisnõustaja ja ajur­veda-tootesarja Maharishi Ayurveda maaletooja Evelin Viršila. “Jooga, meditatsioon ja teised vedalikud teadvuse tehnikad aitavad saada ühendust oma teadlikkusega ning see on rakkude uuenemise ja ilu peamine võti. Oluline on leida aega iseenda jaoks ning tegeleda sellega, mis väga meeldib.”