1. Sõrmenukkide raksutamine

ärritab nii sõpru kui ka kolleege. Kuid see pole sulle endalegi kõige tervislikum komme. Liigeseid hoiab libedalt liikumas sünoviaalvedelik, raksuv heli tekib pisitillukeste mullikeste katki-minekust. Kui ragistada sõrme-liigeseid pidevalt, siis tõenäoliselt paistetavad käed ajapikku üles ja sõrmede haare muutub nõrgemaks. Samas ei tähenda krõksuvad liigesed tingimata, et sind ohustab liigesepõletik.

2. Küünenahkade närimine

kahjustab nahka ja võib põhjustada põletikku. Suhu pistetud näppudelt kogud ka pisikuid, mistõttu haigestud sagedamini. Küünenahkade närimine on tihti stressiga kaasnev asendustegevus, millele tasuks otsida mõni tervislikum alternatiiv.

3. Pettus uneajaga.

Kas oled üks neist, kes hakkab küll mõtetes end aegsasti voodisse sättima, kuid pea igal õhtul avastab magama heites, et aeg on veerenud juba üle südaöö? Voodisse minekut lükkab edasi põnev film või mõni asjatoimetus. Võta sihiks, et magad igal ööl vähemalt 7–8 tundi, sest vähene uneaeg võib kaasa tuua kõrge vererõhu, südame-haigused, diabeedi ja depressiooni.