Galina Bendak (30) on juba kümme aastat liigsete kilodega võidelnud. “Kolisin vanemate juurest linna kiire elu peale. Korralikult süüa teha aega polnud, tarbisin tihti kiirtoitu ja poest ostetud valmistoitu – sealt see alguse sai,” tõdeb naine.

Pärast tütar Sofia sündi nelja aasta eest lisandusid senistele ülekilodele ka rasedusega kaasnenud kilod. “Lõpuks kaalusin juba 102 kilo,” meenutab Galina kõige suuremat kaalunumbrit. “Ma ei jaksanud enam lapsega tegeleda. Ta tahtis hüpata ja ringi mütata nagu lapsed ikka, mul oli raske ennast liigutada. Kohati tekkis hirm, et mis ema ma selline olen.”

Galina proovis dieetidega maha võtta, kuid tulemusteta. “Kaotatud kaal tuli alati tagasi ühes lisakilodega,” kirjeldab ta. Kõige äärmuslikum variant oli üldse mitte midagi süüa. “Keha sai neist katsetustest šoki ja varus veel polstrit juurde, et äkki tuleb nüüd jälle mingisugune nälgimine. Proovisin ka kaalu­langetustablette, kuid organism harjus nendega kiiresti ja pikka aega need ei toiminud. Mõned – näiteks tšillitabletid – tekitasid hoopis tugevaid kõrvetisi.”