“Mulle tundub, et otsitakse valmistoodet,” räägib 46aastane Karl uute suhete loomisest keskeas. “Kui sa mingis parameetris soovitule ei vasta, siis on kirjutamisel kohe lõpp,” ütleb ta artiklis “40aastaselt uude suhtesse”.

Teine asi, mida keskealised suhteotsijad kardavad, on teise poole “ajalugu” – lapsed, kes pole veel iseseisvunud, suhted eksidega ning teinekord ka raugaeas vanemad, kes vajavad tähelepanu. Samas vaatan tuttavaid välismaalasi, kel pole mingit kõhklust sukelduda uude koosellu hoolimata risti-rästi kulgevast ekside rägastikust ja mitmetest suhetest saadud lastest. Mulle näib, et neil on julgust elada. Pole ju suhete loomine ainult noortele ja ilusatele ning ega keskealiste elu koosne ka ainult muredest ja kohustustest. Koos­olemises on palju rõõmu ja võimalusi kogeda midagi ilusat.

Mulle jättis sügava mulje ka Ulvi Tüllineni kirjutatud lugu sellest, kuidas ta aluselise toitumisega end terveks ravis. See pole midagi uut, et nii magu kui ka soolestik lähevad nässu, kui süüa liiga happelist, vürtsikat ja praetud toitu, kui liialdada kohvi ja alkoholiga. Väga hullud on ka suitsetamise tagajärjed. Ja juba aastakümneid on terviseteadlikumad jaganud arusaamist, et toitumisega saab end ravida. Ometi valivad paljud tabletid või lõpetavad noa all. Ulvi räägib, kuidas juba mõnekuine elustiili muutus tõi kaasa tervise paranemise, lisaks rohkem energiat ja rõõmu. Nii päästis ta end tablettidest.

Hea Tervis Plussi lugeja, saada sinagi mulle aadressil heidit.kaio@kirjastus.ee lugu oma tervisest. Jaga seda, mida teed, et püsida terve, või kuidas oled pidanud pingutama, et seljatada mõni esmapilgul tühinegi tunduv või vastupidi, mäesuurune terviseprobleem. Tahame neid põnevaid kogemusi jagada ka teiste lugejatega.