Reisiapteeki kokku pannes tuleb mõelda reisijate vanusele ja nende tervislikule seisundile, reisi kestusele ja sihtkohale. Kindlasti peavad krooniliste haiguste põdejad kaasa pakkima piisavas koguses vajaminevaid ravimeid.

Lisaks on ka n-ö universaalsed tooted, mis peaksid alati kaasas olema, näiteks antibakteriaalse toimega geel või salvrätikud, et saaks igas olukorras käsi puhastada. Kindlasti olgu reisikotis valu- ja ­palavikuvastane ravim, milleks sobib nii paratsetamool kui ka ibuprofeen. Ära unusta ka plaastreid kotti pakkida, eriti kui reisid lastega.

Seedehäire – sagedane tervisemure reisil

Tavapärasest erinev toit, kehva kvaliteediga joogivesi ja muud tegurid põhjustavad reisil sageli seedehäireid. Kõhuprobleemide ärahoidmiseks ja leevendamiseks võib kasutada probiootikume. Kõhulahtisuse korral aitavad diosmektiidipulber ja ränigeel, mis sobivad ka pere pisematele. Ka iivelduse ja oksendamise vastu on abi ränigeelist.

Kõhulahtisuse korral võivad täiskasvanud võtta lühikest aega kapsleid ja tablette, mis sisaldavad tugevatoimelist loperamiidi. Kõhupuhitust saab leevendada simetikoonikapslite või -pulbriga, samuti söetablettide või -kapslitega.

Kõrvetiste korral on abi närimis­tablettidest ja suspensioonist, mis neutraliseerivad maohapet. Kõhukinnisuse korral aitab laktuloosi­lahus, mida võib tarvitada terve pere.